گردشگری را می توان پویاترین صنعت در دنیا دانست و امروزه به قدری اهمیت پیدا کرده است که منبع درآمد بسیاری از کشورهای آسیایی واروپایی نظیر تایلند، سنگاپور، فرانسه، مالدیو، اسپانیا نیز تبدیل شده است.
یکی دیگر از کشورهایی که در این صنعت همواره توانسته است به پیشرفت های قابل توجهی برسد ترکیه می باشد که با برخورداری از انواع تمکانات و زیر ساخت های موجود به مقصدی ایده آل تبدیل شده است.
در ادامه به بخش های مختلف گردشگری در ترکیه مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
1- گردشگری پزشکی
به گزارشجامعه خبری تحلیلی الف، خدمات بهبود یافته همراه بافناوری پیشرفته،متخصصان ذیصلاح، در سال های اخیر ترکیه را به مقصدی جذاب میانگردشگران سلامتدر سراسر جهان تبدیل کرده است.
این کشور به دلیل برخورداری از بیمارستان های مدرن، پزشکان متخصص، نیروی انسانی آموزش دیده، زیرساخت های تکنولوژیکی و خدمات درمانی را که در حد استانداردهای جهانی ارائه می دهد گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و می توان آنتالیا را از برترین شهرها در این حوزه دانست.
2- گردشگری ماجراجویانه
به نوشته سایت سیرغ و به نقل از الفبا، مردم همواره به دنبال ماجراجویی هستند، از ماجراجویی در دل تاریخ گرفته تا غارها و دیگر پدیده هایی که در کره زمین قابل رویت هستند.
ترکیه نیز باتوجه به مکان جغرافیایی و قدمت خود مکانی برای عاشقان ماجراجویی است.
ویرانه های سانتاکه منطقه ای باستانی که توسط یونانیان در مرز ترابزون و گمیشانه ساخته شده است تاآب انبار باسیلیکادر زیر زمین نمونه هایی ازجاذبه های ترکیهبرایماجراجویی در عمق تاریخاین کشور می باشند.
3- گردشگری ساحلی و طبیعت گردی
سواحل همواره محبوبیت خاصی در میان مردم دارند و به نظر خبرگزاری ایلنا که نقل شده از الفبای سفر می باشد،بدرومیکی از شهرهایی محسوب می شود که توسطآب های فیروزه ایرنگ احاطه شده است و در تمام طول سال دارای تابش خورشید است و قایق های بادبانی بسیار زیادی در آب های فیروزه ای رنگ بدروم شناور هستند.
مارماریسوکوش آداسینیز از دیگر بندرهای ترکیه هستند که سواحل زیبای این شهر ها و تفریحاتی که در آن مناطق وجود دارد همیشه گردشگران را به خود جذب می کنند.
البته که طبیعت ترکیه تنها به ساحل زیبای آن ختم نمی شود و طبیعت بکر و سرسبز موجود در اقصی نقاط ترکیه، این کشور را به مقصدی ایده آل برای طبیعت گردی تبدیل کرده است.
4- گردشگری فرهنگی
به گفته ی خبرگزاری تابناک، ترکیه مسیر طولانی را در تاریخ پشت سر گذاشته است و از طرفی باتوجه به قرار گیری این کشور دردو قاره، میتوان در هر نقطه آن شاهد بناهای تاریخی فراوان و فرهنگ های خاص مردم هر منطقه بود.
در این بیناستانبولیکی از معروف ترین شهرهای ترکیه درگردشگری فرهنگیمی باشد که با برخورداری از آثار تاریخی چونبرج گالاتا،کاخ چراغانومسجد سلطان احمددر کنار بازار سنتی و بزرگ (کاپالی چارشی) خود به سمبل تاریخ و فرهنگ ترکیه تبدیل شده است.
5- گردشگری ورزشی
بنابر ادعای ایسنا و به نقل از الفبای سفر، مردم ایران نیز در میان علاقه مندان به سفرهای خارج از کشور هستند و اغلب کشور های همسایه همچونارمنستان،گرجستان،آذربایجانو امارات را انتخاب می کنند و از طرفیترکیهبه واسطه برخورداری از مرز مشترک با ایران و آب و هوای فوق العاده به محبوبترین کشور برای ایرانیان تبدیل شده است.
از طرفی همین نزدیکی و ساختارهایی همچون استادیوم های مدرن می تواند دلیل کافی برای برگزاری اردوهای ورزشی باشد و تیم های باشگاهی ایرانی اغلب اردوهای پیش فصل خود را در شهرهای این کشور برگزار می کنند.
هتل هایی چون:
هتل اک
هتل گلدن پارک استانبول
گرانادا لاکچری بلک
دلفین بی گرند ریزورت آنتالیا
تنها تعدادی از هتل های معروف این کشور می باشند و می توان با اقامت در این هتل ها سفری آرام را تجربه کرد.
6- گردشگری تجاری و دیگر صنایع
اما در پایان لازم دانستیم که بگوییم امروزه ترکیه علاوه بر صنعت گردشگری در دیگر صنایع دیگری نیز توانسته اند به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کنند .
به ادعای برنانیوز،صنعت خودروسازیدر ترکیه نقش مهمی دربخش اقتصادیاین کشور ایفا می کند و خودروسازی ترکیه به بخشی جدایی ناپذیر ازشبکه جهانی پایه های تولیدتبدیل شده است و نزدیک به 20 میلیارد دلار وسایل نقلیه موتوری و قطعات آن را صادر می کند.
لازم به ذکر است کهگردشگری تجاریرا نیز می توان در دسته دیگر از انواع گردشگری قرار داد که در پیشرفت چشمگیر گردشگری ترکیه تاثیر بسیار زیادی داشته است و از طرفی بسیاری از شرکت های مطرح در دنیا برای تجارت با ترکیه مخصوصا در خودرو به این کشور سفر می کنند.

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

های ,ترکیه ,گردشگری ,کشور ,هتل ,نیز ,شده است ,این کشور ,که در ,است و ,می کنند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bestteachers18 maraljoon socalodows motherofdevils kafshzanane zendegimoghadas petrosaco siahcheshm volvostock alcortafi