قبرس، سرزمینی زیر دو پرچم


قبرس یا cyprus جزیره ای فوق العاده زیبا در دریای مدیترانه که نزدیک به کشورهای ترکیه، لبنان و سوریه می باشد و به خاطر برخورداری از همین موقعیت استراتژیکی، در گذشته مورد توجه حکومت های مختلف قرار گرفته است.
اما داستان این جزیره تاحدودی جالب و پیچیده است به شکلی که به دو قسمت تقسیم میشود و بخش شمالی آن با نام قبرس شمالی یا قبرس ترکی که توسط ترک ها اداره می شود و از طرفی بخش جنوبی را با نام قبرس جنوبی یا قبرس یونانی نام گذاری کرده اند و از همه جالب تر این است که به جز بخشی که به دست ترک ها است سایر خاک این سرزمین عضوی از اتحادیه اروپا می باشد.
اما اوضاع نیکوزیا، پایتخت این جزیره نیز دست کمی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم ندارد و با خطی به نام خط سبز به دو قسمت تقسیم می شود و در مرز آن نیروهای دو بخش قرار دارند، هرچند که این موضوع برای گردشگران هیچگونه دردسری ندارد و آن ها راحت می توانند از این مرز عبور کنند.
دین در این جزیره نیز چندگانگی خاص خودش را دارد به شکلی که قسمت شمالی آن بانام قبرس مسلمان نشین و جنوبی آن با نام قبرس ارتدوکس نشین نیز شهرت دارد.
در مجموع این جزیره با وجود روزهای پرفراز و نشیبی که گذرانده است یک مکانی ایده آل برای گردشگران می باشد و می توان علاوه بر بازدید از مجموعه های تاریخی با حضور در خطوط ساحلی دریای مدیترانه سفری بی نظیر را تجربه کرد که این امر با خریدتور لحظه آخری قبرسبه وقوع می پیوندد.

جاذبه های گردشگری قبرس


جزیره قبرس نیز جاذبه های متنوع و گوناگونی اعم از طبیعی و انسان ساز در خود جای داده است.

جز تعدادی از دیدنی های قبرس به شمال می روند.

از قبرس بیشتر بدانیم

اقامتی آسان در هتل های قبرس


قبرس علاوه بر جاذبه هایی که دارد به واسطه برخورداری از آب و هوای مدیترانه ای در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها معتدل و مرطوب می باشد و به همین دلیل در طول سال میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا می باشد ابا این حال مراکز اقمتی لوکس و زیادی را برای رفاه گردشگران در خود جای داده است که موارد زیر 3 تا از بهترین و پرطرفدارترین هتل های این جزیره می باشند.

با استفاده از لینک های قرار داده شده می توان اطلاعات هتل های زیر را بدست آورد.

ایرلاین های ارائه دهنده بلیط هواپیما قبرس


ایرلاین های لوفتهانزا، قطرایرویز، ایرفلوت، اوکراینی، ایژین، ماهان، پگاسوس جز ایرلاین هایی هستند که ارائه دهندهبلیط هواپیمابه مقصد قبرس می باشند.

قبرس در نوروز 99


با فرا رسیدن عید نوروز مردم ایران به دنبال این هستند تا از تعطیلات خود لذت ببرند با این حال قبرس باتوجه به جاذبه های زیبا و طبیعت بی نظیری که دارد می تواند گزینه ای جذاب برای سفر در فصل بهار باشد و این امر با خریدتور قبرس نوروز99به وقوع می پیوندد.

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

قبرس ,های ,جزیره ,هتل ,ها ,جاذبه ,هتل های ,های قبرس ,این جزیره ,می باشد ,باشد و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
itlandwd yahyagh tudihitfo negarehbs military-clothing-ig cafe-apps 5041 setarebaranc theunacalcomp migarcesea