مسجد ایاصوفیه استانبول که از سال 1935 به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته و یکی از شگفتی های معماری جهان و همچنین از پرطرفدارترینجاذبه های گردشگری ترکیهبه حساب می آید، از علاقه زیاد گردشگران به بزرگترین کلان شهر ترکیه استانبول سود می برد و از حدود 1.8 میلیون بازدید کننده در نیمه اول سال جاری استقبال کرده است. خبرگزاری دمیرورن گزارش داد که انتظار می رود تا پایان سال این عدد به بیش از 3 میلیون نفر برسد.

مسجد ایاصوفیه استانبول و باغ مجاور آن

استانبول که به خاطر تاریخ غنی و فرهنگ خود در بین گردشگران تور استانبول بسیار محبوب می باشد، از آگوست امسال میزبان نزدیک به 10 میلیون گردشگر خارجی از 200 کشور جهان بوده است. پیش بینی می شود برای نخستین بار در تاریخ استانبول، تعداد گردشگرانتور استانبولاز تعداد افراد ساکن در شهر فراتر برود و این شهر تا پایان سال 2019، 15.5 میلیون گردشگر را به خود اختصاص دهد.

مجسد ایاصوفیه استانبول

آشنایی با صنعت خودروسازی ترکیه از زبان مجله خبری پدال

آمار بازدید از محله سلطان احمد استانبول

محله تاریخی سلطان مهمت (سلطان احمد)، واقع در شبه جزیره تاریخی استانبول، بیشترین جمعیت گردشگران را به خود جلب می کند. این یک صحنه مشترک برای گردشگران است که در غرفه های بلیط خطوط طولانی ایجاد کنند و منتظر نوبتشان برای بازدید از ایاصوفیه و گرفتن عکس های سلفی در مقابل این ساختمان تاریخی باشند. این ساختار تاریخی با استقبال از 30.95 میلیون بازدید کننده از سال 2007 تا 20، در سال 2014 با جذب 3.5 میلیون بازدید کننده، رکورد جذب گردشگر را شکست. ترکیه از سال 2009 تا 2015 قبل از گذراندن دو سال چالش برانگیز در سال 2016 و 2017 به دلیل تلاش کودتا و چندین حمله تروریستی در استانبول از محبوبیت بسیاری برخوردار بود و سال گذشته از 2.92 میلیون بازدید کننده استقبال کرده بود.

مسجد ایاصوفیه استانبول در محله سلطان احمد

مسجد ایاصوفیه در قرن ششم و زمان امپراتوری بیزانس ساخته شد و به عنوان کلیسای ارتدوکس یونان خدمت می کرد. این بنا با فتح استانبول توسط حکومت عثمانی در سال 1453، به یک مسجد امپریالیستی تبدیل شد.مسجد ایاصوفیه استانبولدر زمان حکومت تک حزبی سکولار در سال 1935 به یک موزه تبدیل گردید. در سال 2015، یک برای اولین بار، به مدت 85 سال قرآن را در داخل ساختمان ایاصوفیه تلاوت کرد. سال بعد، مقامات مذهبی ترکیه در ماه مبارک رمضان میزبانی و پخش قرائت های مذهبی را در اینجا آغاز کردند.

مسجد ایاصوفیه استانبول

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

سال ,استانبول ,میلیون ,بازدید ,ایاصوفیه ,ترکیه ,در سال ,میلیون بازدید ,بازدید کننده ,از سال ,مسجد ایاصوفیه ,میلیون بازدید کننده ,صنعت خودروسازی ترکیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
througencycta fnn pedramnew kavirneginvo skinkaraj liotangrodhia sedamusic4 vistarayanehl perfectmoneyyyy webdaran360