همه ما ایرانی ها شهرمشهدرا با آرامگاه امام رضا(ع) و فردوسی می شناسیم، اما نکته جالب توجه این است که اکثر گردشگران خارجی نیز کاملا با این شهر آشنایی دارند. مشهد دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد طبیعی و شگفت انگیز است که هر کدام جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. در این مطلب برخی ازجاذبه های گردشگری طبیعی مشهدرا به شما معرفی می کنیم تا علاوه بر زیارتی که در مشهد خواهید داشت، لذت بازدید از بهترینجاذبه های گردشگری مشهدرا از دست ندهید.

آبشار و پل پیاده رو در پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی، قدیمی ترین روستای مشهد

پارک کوهسنگی مشهدبعد از پارک ملت بزرگ ترین مجموعه تفریحی در شهر مشهد می باشد. این پارک در جنوب غربی مشهد قرار گرفته و در حاشیه کوه های مرتفع شکل گرفته است. مجموعه کوه سنگی از کهن ترین روستاهای مشهد و یکی از محبوب ترین و جذاب ترینجاذبه های گردشگری طبیعی مشهدبه حساب می آید. مجموعه کوهسنگی به دلیل تاج گذاری شاه عباس که یکی از بزرگ ترین شاهان ایران بوده دارای اهمیت زیادی می باشد. ادغام شدن آب، صخره های سنگی، سرسبزی و نور و همچنین وجود بنای موزه بزرگ خراسان که از معماری کاخ کلات نادر الگو برداری شده است، به پارک کوهسنگی مشهد جذابیت می بخشد و آن را در بین گردشگرانتور های ویژه مشهدمحبوب کرده است.

پله ها و آبشار در پارک کوهسنگی مشهد

هفت حوض، پارکی طبیعی در نزدیکی مشهد

پارک طبیعی هفت حوضیکی دیگر از جاذبه های بسیار جذاب گردشگری مشهد است. این پارک دارای هفت حوض می باشد و در میان کوه های خلج و در ۷ کیلومتری شهر مشهد قرار گرفته است. برای بازدید از این پارک بسیار زیبا و دیدنی بعد از ورود به شهرک سیدی و جاده خلج، باید حدود ۳ کیلومتر از جاده را طی کنید تا به یک دوراهی برسید و سپس از سمت چپ و اتوبان به راهتان ادامه دهید. کمی جلوتر به یک میدان خواهید رسید که محل پارک اتومبیل می باشد و از آن جا با پیمودن نزدیک به 2 کیلومتر پیاده روی به پارک هفت حوض خواهید رسید.

برکه و صخره های هفت حوض مشهد

برکه های طبیعی هفت حوض مشهد

رجا نیوز شما را با بهترین جاذبه های گردشگری طبیعی ایران آشنا می کند

غار مغان، مخصوص علاقه مندان به ماجراجویی

در ۳۵ کیلومتری شهر مشهد و جنوب روستای مغان، یک غار دو دهانه قرار گرفته است که داخل آن استالاگمیت و استالاکتیت های بسیار جذاب و زیادی را مشاهده می کنید. عمق هرکدام از چاه های این غار ۲۵ متر است و همچنین درون غار پرتگاه ها و برکه های آبی زیادی وجود دارد که باعث ترس و هیجان بسیار و دست کشیدن از ماجراجویی انفرادی شما می شود. به شما توصیه می کنیم برای بازدید ازغار شگفت انگیز مغانحتما از یک راهنما استفاده کنید که با مشکل مواجه نشوید.

آب ها و دیواره های غار مغان مشهد

باغ ملی مشهد

یکی از شلوغ ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری مشهد، باغ ملی می باشد.باغ ملی مشهدمتعلق به محمود سیستانی بوده و دارای آب نما و درختان بلندی است که آن را به یک جاذبه گردشگری زیبا و جذاب مشهد تبدیل کرده است. همچنین تندیس هایی از مشاهیرعلم وعرفان نیز در باغ ملی وجود دارد.

حوض و درختان باغ ملی مشهد

بند گلستان، جاذبه ای 500 ساله

بند گلستاننیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد است که در ۸ کیلومتری غرب این شهر واقع می باشد. این مکان بر روی رودخانه گلستان که یکی از مناطق گردشگری مشهد می باشد، بنا شده است. حدود ۵۰۰ سال از احداث بند گلستان می گذرد اما هنوز پا برجاست و میزبان گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

بند گلستان مشهد

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

های ,مشهد ,گردشگری ,پارک ,جاذبه ,طبیعی ,های گردشگری ,می باشد ,جاذبه های ,گردشگری طبیعی ,است که ,گردشگری طبیعی ایران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
control20 blocksimani computerfacade vistatarhinc tehranintexblog face19 traycutleryg girlsattdokhtar saveh aryandaru