سفر به پکن

مردم کشور چینهمیشه به فرهنگ غنی خود می بالیدند. سنت ها و جشن های باستانی این کشور از سال های گذشته تاکنون برای مردم اهمیت فراوانی داشته است. مردم چین حتی در دنیای مدرن امروز هم سنت های خود را با شکوهِ فراوان جشن می گیرند.

مردم در چینِ باستان هر روز به سختی کار می کردند. آن ها هر روز ساعات طولانی مشغول به کار بودند و حتی اواخر هفته هم به کار کردن ادامه می دادند. با این حال، در طول سال، فستیوال های ملیِ زیادی برگزار می شد که برای مردم اهمیت فراوانی داشتند.

مردم به همراه خانواده های شان این روزها را جشن می گرفتند. خیلی از این فستیوال ها پس از گذشت سال ها هنوز هم برای مردم باارزش هستند و جشن گرفته می شوند.

پکن پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرها جهان به شمار می آید، این شهر هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که باتور چینبه این شهر سفر می کنند.آب و هوای پکن به گونه ای است که دیماه بامتوسط دمای 4- درجه سانتیگراد سردترین ماه سال و تیرماه با متوسط دمای 26 درجه سانتیگراد گرمترین ماه سال است.

طبیعت زیبای این شهر در هر فصل به طوری متفاوت ظاهر می شود که بسیار خارق العاده است و به همین خاطر به گردشگری تور پکنپیشنهاد می شود به پکن سفر کنند و باید به این نکته توجه داشته باشند که بهترین زمان سفر به چین اواسط شهریور تا اواسط آذر می باشد.

فصل بهار پکن از مارس (اسفند تا فروردین) تا می (اردیبهشت تا خرداد) است. در این فصل دمای هوا تغییرات زیادی دارد و میزان گردوغبار بسیار زیاد است به طوری که گاهی طوفان های شن رخ می دهد. در بهار شکوفه های درختان، زیبایی چشم نوازی را به طبیعت پکن می بخشند برای اینکه از تماشای این شکوفه ها لذت ببرید در ماه می (اردیبهشت تا خرداد) به پکن سفر و در نمایش ها و فستیوال هایی که در این برگزار می شود شرکت کنید.

فصل تابستان پکن از ماه ژوئن (خرداد تا تیر) تا آگوست (مرداد تا شهریور) را پوشش می دهد. رگبارهای وقت و بی وقت در این شهر گردشگران را وادار می کند تا در هنگام بیرون رفتن همراه خود چتر ببرند. با فرا رسیدن تابستان گردشگران زیادی به چین مسفر می کنند به همین دلیل است که قیمت هتل ها بالا می رود. برای فرار از گرمای سوزان می توانید به نواحی خنک کوهستانی بروید.

ژوئن

جشنواره ی قایق اژدها

این جشنواره، زمانی برای دیدن مسابقات قایق اژدها و خوردن زونگ زی (پودینگ های برنجی چسبناک مثلثی شکلی هستند که در برگ بامبو پیچیده شده اند) است. با وجود این که این جشنواره یادبود افسانه ی غمناک کویوان، یک شاعر ت مدار قرن سوم پیش از میلاد، که خودش را به رودخانه ی اسطوره ای می لو در هونان به منظور اعتراض رسمی ضد حکومت فاسد پرتاب کرد است، ولی یک روز تعطیلی شاد به حساب می آید.

این تعطیلی در روز پنجم از ماه پنجم قمری چینی است.فستیوال دراگون بوت (Dragon Boat) یکی از مهیج ترین رویددهای چین است. این فستیوال در پنجمین روزِ پنجمین ماه قمری، یعنی ماه ژوئن برگزار می شود. دراگون بوت یا <<قایق اژدها>> یک مسابقه ی هیجان انگیز است. در روز فستیوال غذاها و نوشیدنی های زیادی تهیه می شود. مردم چین در این روز برنامه های متنوعی دارند. ن متاهل به خانه ی پدری می روند تا به والدین شان سر بزنند. درب و پنجره ی خانه ها با گیاهان خاص پوشانده می شوند تا ارواح شیطانی از خانه دور شوند. زونگزی (zongzi) که نوعی دامپلینگِ برنج است در این روز سرو می شود. علاوه بر مسابقه ی قایق سواری، بازی های زیادی در فستیوال دراگون بوت انجام می شود تا این روز را به یکی از مهیج ترین روزهای سال تبدیل کند.

سفری به کوآلالامپور

کشور مای دارای مذاهب مختلفی است از جمله اسلام، بودیسم، هندوئیسم و مسیحیت که در مرکز توجه قرار دارند واین نشان از آن است که جشنواره ها و رویدادهای کوالالامپور اکثرا ریشه مذهبی دارند.تعطیلاتو جشنهای ملی و مهم مای شامل رمضان، سال نو چینی،کریسمسو. استاماجشنوارهتابستانیکوالالامپورکدام است؟

سفر به پکن

جشنواره خرید مای Malaysia Mega Sale

جشنواره خرید مای 2 بار در سال برگزار می شود که اولین جشنواره در نیمه اول سال یعنی ماهای جولای و آگوست برگزار می شود که شامل حراجهای 70% است که گردشگران زیادی برای خرید مناسب و خوب در تابستان به این کشور سفر می کنند. علاوه بر گردشگران، این جشنواره برای مردم مای نیز یک فرصت عالی است تا علاوه بر بازدید ازجاذبه های گردشگری کوآلالامپور از برندهای معتبر با قیمت های مناسب اجناس مورد نظرشان را خریداری کنند.

فروشگاهای محلی نیز برای خرید کردن مسافران تور مای بسیار وسوسه انگیز هستند و شامل جوایز و مسابقات هیجان انگیز هستند. این حراجی های فوق العاده در سراسر مای برگزار می شود و فرصت بی نظیری برای خرید کردن است.
علاوه بر این، به خریدارن از طرف شرکت های مختلف تولید کننده کارتهای اعتباری پیشنهاد ویژه می شود. به عنوان مثال، به دارندگان MasterCard که بیش از RM300 مای را در طول دوره جشنواره خرید کنند، جایزه های لوکس مانند گذراندن تعطیلات عالی در مای به صورت رایگان ارائه می دهد.رویداد ویژه ای به نام bejeweled نیز برای مشتریان سازماندهی شده که هدایای بسیار خوبی به خریدارن در فروشگاه های جواهرفروشی در کوالالامپور ارائه می دهد.

سفر به پکن

سفر استانبول و شرکت در جشنواره ها و فستیوال ها

در طول سفر با تور ترکیه می توانید شاهدزیباترین فستیوال های ترکیه باشید و سفر متفاوت تر از همیشه داشته باشید. در ترکیه بیش از هزار فستیوال از جملهفستیوال های مذهبی، فستیوال های فصلی، فستیوال های ملی، فستیوال خرید و مراسمات ویژهموجود دارد که هر کدام از به نوعی متفاوت است و هرکدام به نوع ویژه و مخصوصی برگزار می گردند. با سفر به ترکیه حتی دقیقه ای هم بیکار نخواهید بود - می توانید ساعاتی را صرف تماشای زیباترین دیدنی هایکنید و یا خریدی ارزان را در مراکز خرید بزرگاین سرزمین تجربه کنید.

جشنواره خرید استانبول - Istanbul Shopping Fest

هفتین جشنواره خرید اروپادر شهر زیبایاستانبولبر قرار می شود که به بازددیکنندگان تجربه ای جدید و فوق العاده دوست داشتنی از خرید در دل استانبول را هدیه می دهد.بهترین زمان سفر به استانبولبرای خرید در زمانفستیوال خرید استانبولمیباشدکه همه ساله در ابتدای فصل تابستان است . زمان فستیوال خرید استانبول،بهترین فصل حراج در استانبولاست و در این زمان می توانید با کمترین قیمت از معتبر ترینبرندهای ترک خرید کنید، در طی این جشنواره تمامی اجناس معاف از مالیات هستند، به همین دلیل است که خرید در این زمان با صرفه تر و بسیار ارزان تر است.

سفر به پکن

فستیوال موسیقی بین المللی استانبول - Istanbul International Music Festival

شرکت درکنسرت های استانبولبی اغراق یکی از متفاوت ترین تجربه های شما در طول سفر باتور استانبولخواهد بود، در فستیوال موسیقی بین امللی استانبول شاهد فضایی از موسیقی های مختلف سراسر جهان خواهید بود. این فستیوال که هر ساله در ماه های ژوئن و جولای (اواسط خردادماه تا اواسط مردادماه) برگزار می گردد یکی از بزرگترین جشنواره موسیقی ترکیه محسوب می شود. از موسیقی زنده خواننده های سراسر دنیا لذت ببرید وخواننده هاوموسیقی دان های مشهور سراسر جهان را ازنزدیک ببینید. انواع موسیقی و رقص،از رقص اصیل ومحلی ترکی گرفته تا رقص اپرا شما را حیرت زده خواهدکرد.

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

های ,فستیوال ,جشنواره ,سفر ,ها ,مردم ,می شود ,برگزار می ,در این ,است که ,جشنواره خرید ,مردم اهمیت فراوانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
orh wtayineh dayanshops pichakartc shik-home zibasho1 parsatarkhis shelfsazan bluamaibe pilz