همه ما برای شادی و تفریح در سفر آن هم در فصل گرم تابستان برنامه ریزی می کنیم. در واقع با شروع تابستان تعداد افرادی که به سفر می روند بیشتر می شود و شروع تابستان و فصل گرمابه معنی شروع تفریحات تابستانی و فضاهای باز و پرطراوت است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام الفباتور، اما برای داشتن سفری پر از شادی و آرامش و گشت وگذار شهر چه کارهایی را می توان انجام داد؟ ما در این سفر فعالیت هایی کالری سوز و هم بسیار سرگرم کننده عمومی و ارزان تر را، به شما معرفی می کنیم. شادی و خنده به همراه استراحت از واجبات زندگی هر شخصی باید باشد. امیدواریم با تفریحات زیر پرانرژی تر از سفر برگردید و خود را برای سفر بعدی آماده کنید. به پارک های شگفتی آور و مشهور سری بزنیم.

پارک امیرگان استانبول- Emirgan Park

اگر به عطر گل ها و رنگ های زیبا و طراوت در روز اهمیت می دهید این پارک که یک پارک تاریخی می باشد در کنار تنگه بسفر واقع شده است. علت شهرت این پارک به خاطر داشتن گل های لاله ی فراوان است که جشنواره گل لاله در ماه آوریل در این پارک برپا می شود. در اواسط قرن شانزدهم این پارک به صدراعظم نیسانجی فریدون بی هدیه داده شد و بعدها نام او را بر این پارک نهادند. در قرن هفدهم سلطان مراد چهارم تمام املاک را به فرمانده صفوی اهدا کرد. در حدود سال ۱۸۶۰ خدیوا اسماعیل پاشا فرمانروای عثمانی سه عمارت به رنگ های زرد، صورتی و سفید در این پارک احداث کرد. در تور استانبول گذر متفاوتی در این فضا خواهیم داشت.

عمارت زرد رنگ: عمارت چوبی بزرگی است و به سمت بسفر در مرکز پارک بوده و دارای ویژگی های معماری عثمانی است و دارای دکوراسیون داخلی بسیار زیبایی است. در گذشته این عمارت به عنوان مهمان خانه استفاده می شد. تزئینات سقف و دیوارها کار معمار دربار، <<سارکیس بایلان>> است. سقف ها با رنگ روغن، به شکل گل نقاشی شده اند و کنده کاری های برجسته ای دارند. درب ها و پنجره ها مانند تزئینات داخلی به رنگ روشن هستند و شکوه آن را به نمایش می گذارد. در شمال شرقی این عمارت یک تالاب واقع شده است.

آدرس پارک امیرگان: Emirgan Korusu Emirgan, Sariyer, Istanbul, Turkey

پارک آتاتورک آنتالیا

پارک آتاتورک با موقعیت مکانی فوق العاده بین دریای مدیترانه و کوه های توروس، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و بسیاری از گردشگران آنتالیا را به خود جذب می کند. در این پارک بی نظیر تعدادی رستوران و کافه نیز وجود دارد، به همین جهت بازدیدکنندگان می توانند ساعات بسیار خوشی را در این پارک بگذرانند. فضای پارک به نحوی است که گردشگران به اوج آرامش و لذت برسند. محیطی آرام درعین حال بسیار زیبا که برای پیاده روی مناسب است. همچنین برای نشستن و ریل نیز مکان مهیج و شگفت آوری است. می توانید چند ساعتی را در پارک سپری کنید و آرامشی بی مثال را تجربه کنید، چای یا قهوه بنوشید و از طبیعت فوق العاده نهایت لذت را ببرید. رستوران های پارک آتاتورک آنتالیا به نحوی است که گردشگران تور آنتالیا با هر سلیقه ای می توانند غذاهای لذیذی نوش جان کنند. با توجه به آب وهوای گرم و مرطوب آنتالیا می توان گفت که در پارک آتاتورک آب وهوایی خنک را می توانید تجربه کنید، دلیل آن وجود درختان بسیار زیاد و طبیعت سرسبز است که در داخل محیط سایه ایجاد می کند و باعث دل چسب شدن بیش از اندازه هوا در این فضا می شود.

اگر علاقه به ورزش دارید، بهترین محیطی که می توانید از ورزش کردن لذت ببرید. دوچرخه ای اجاره کنید و به دل طبیعت بروید و رکاب بزنید. یکی از بهترین پارک های موجود در آنتالیا را از دست ندهید.

پارک ودنخا در روسیه

پارک زیبا و بزرگ ودنخا، در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی مترویی به همین نام قرار دارد. معماری ودنخا که مجموعه ساختمان ها و مجسمه ها و سالن ها را دربرمی گیرد، بسیار زیباست. دریاچه مصنوعی، میدان ویژه نمایش و مسابقه حیوانات اهلی، چند شهربازی و گلخانه و . از دیدنی های دیگر این پارک هستند. این پارک را می توان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه در تور روسیه نامید.

در سال ۱۹۵۹ این نمایشگاه از انحصار محصولات کشاورزی خارج شد و به تمامی محصولات تولیدی اختصاص یافت. هر یک از جمهوری های شوروی سابق برای خود سالن مخصوص داشتند. ودنخا دارای ساختمان ها، مجسمه ها و دیگر نمودهای معماری بسیار زیبا است. محوطه نمایشگاه آن قدر بزرگ است که تماشای تمام بخش ها در یک روز میسر نیست. دریاچه مصنوعی، میدان ویژه نمایش و مسابقه حیوانات اهلی، چند شهربازی، گلخانه و . از دیگر دیدنی های این محل است. در بسیاری از جشن ها و روزهای شادی در این محل مراسم متعددی برگزار می شود. امروزه این نمایشگاه به بازاری برای عرضه کالا و یا به عبارتی دیگر نمایشگاه دستاوردها و بازار محصولات خارجی و داخلی تبدیل شده است.

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

پارک ,های ,ها ,سفر ,آنتالیا ,رنگ ,این پارک ,در این ,ها و ,است که ,پارک آتاتورک ,مسابقه حیوانات اهلی، ,دریاچه مصنوعی، میدان ,پارک آتاتورک آنتالیا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
limotoorsh art41 mehrdadbayrami shopdozdgirdasti nokhodfarangii westp1c tejaratgram vordiscmucon frectalites fakhtehtprvza