زیباییزبان ترکیعملاً بی پایان است! کلمات مختلف زیادی وجود دارد که عبارت های زیبایی هستند و هماهنگی با زبانهای دیگر ندارند. در این مطلب برخی از زیباترین کلمات ترکی را که برای سفر به ترکیه نیاز می باشند، برای گردشگرانتور های ترکیهجمع آوری کرده ایم.

خیابان استقلال استانبول ترکیه

Abla, Abi, Teyze, Amca (ابلا ، ابی ، تیزه ، آمکا)

Ablaبه معنایخواهروAbiبرادرمی باشد.عمهدر زبان ترکیه ایTeyzeوعموAmcaاست. مردم ترکیه به همان اندازه که برای اعضای خانواده از این کلمات استفاده می کنند، برای غریبه ها یا هر کس دیگری نیز این کلمات را به کار می برند. دوست شما که کمی بزرگتر از شما است، یک آبلا یا ابی است. اگر آنها نسلی بزرگتر از شما هستند یک Amca یا Teyze می باشند. این بخشی از فضای اجتماعی ترکیه است که از القاب اعضای خانواده استفاده می شود.

استانبول ترکیه

Geccedil;miş Olsun (گسمیس اولسون)

Geccedil;miş Olsun (گسمیس اولسون)برای آرزوی بهبودی یک بیمار استفاده می شود و اغلب با عنوان، به زودی خوب می شوید، ترجمه می شود. اما در زبان ترکیه ای ممکن است معنای دیگری مثل،می گذرد، با اشاره به آنچه در آن زمان شما را آزار می دهد، داشته باشد. صرفاً در یک زمینه مثبت و مفید که در آن شما واقعاً امیدوار هستید که شخص دیگر از هر آنچه که درگیر آن است چه ناراحتی جزئی باشد یا یک آسیب یا بیماری بسیار جدی برآید، استفاده می شود.

Guuml;le Guuml;le Kullanın (گوله گوله کولانی)

Guuml;le Guuml;le Kullanın (گوله گوله کولانی)به معنایخداحافظاست اما در مواردی دیگر می توان از آن استفاده کرد. در برخی موارد راهی برایابراز امیدواریبرای کسی که کاری را انجام داده یا قرار است انجام دهد و لذت ببرد.

خیابان استقلال استانبول ترکیه

Gouml;zuuml;n Aydın (گازان آیدین)

شاید نزدیکترین ترجمه برایگازان آیدین،تبریکباشد، اما در واقع این معنی آن نیست و کلمه متفاوتی برای آن وجود دارد وtebriklerبه معنایتبریکاست.Gouml;zuuml;n Aydın (گازان آیدین)به معنایچشم روشنیاست و برای تبریک گفتن مردم هنگام دریافت یک خبر خوب غیر منتظره از آن استفاده می شود. درزبان ترکی استانبولیهنگام ارتقاء شغلی، به دنیا آمدن یک کودک سالم یا هر چیز دیگری که موجب خوشحالی شخصی شود، از این کلمه استفاده می کنند.

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

یک ,استفاده ,ترکیه ,le ,گوله ,کلمات ,استفاده می ,می شود ,guuml le ,اما در ,le kullanın ,aydın گازان آیدین ,olsun گسمیس اولسون

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bhwtse sigma4 93478 tala-khanoom dena-download slmziba05 appreview3 maghalehelmi tanishmedia