جاده ابریشم، مسیر افسانه ای از اروپا به خاور دور، دارای کاروانسرا های پراکنده ای است. همانطور که از نام کاروانسرا به روشنی پیداست، این بناها به عنوان پناهگاه برای کاروانهای طولانی مردم و حیوانات و حمل کالایی است که در آن مسیر سخت قرار داشته اند. در ارمنستان نیز کاروانسرا هایی وجود دارد که شگفتی خارق العاده آن ها نظر بسیاری از گردشگرانتور های ویژه ارمنستانرا به خود جلب می کند. علاوه بر کاروانسرا های شگفت انگیز بنا های سنگی چشمگیری نیز در این کشور هستند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. در این مطلب به معرفیدو جاذبه گردشگری کمتر شناخته شده ارمنستان که این دسته آثار قرار دارند، پرداخته ایم.

اتاق استراحت در کاروانسرای سلیم یا اوربلیان در ارمنستان

کاروانسرای اوربلیان (ORBELIAN)

یكی از جالب ترینجاذبه های گردشگری ارمنستانکاروانسرای اوربلیان یا کاروانسرای سلیممی باشد و دلیل این جذابیت، محیط حیرت انگیز و بنای ساخته شده از سنگ این کاروانسرا می باشد. کاروانسرای اوربلیان به اوایل قرن چهارم باز می گردد و یکی از دوجاذبه گردشگری کمتر شناخته شده ارمنستاناست. در آن زمان کاروانسرای اوربلیان (ORBELIAN) هنوز یک بنای قدرتمند در امپراتوری مغول بوده است.

اتاق استراحت کاروانسرای سلیم ارمنستان

یک گاو و یک حیوان بالدار، نمادهای خانواده، در تزیینات و قسمت ورودی کاروانسرا به تصویر کشیده شده است. این بنا در قرن شانزدهم ویران و در دهه پنجاه مجددا بازسازی شد. بیرون کاروانسرا، نمای کوه ها و قله ها، بسیار نفس گیر و شگفت انگیز است اما در مقابل فضای داخلی کاروانسرا تا حدودی مرموز و بیگانه است. کاروانسرا و اتاق بزرگی که حیوانات و افراد قبلا از خطرات به آنجا پناه می بردند را هوای ناخوشایند سرد، آرام و ساکت در بر گرفته است. جو این کاروانسرا هنوز هم متفاوت است. تاریکی مطلق و پرتوهای نوری که از سقف وارد می شوند، فضا را شگفت انگیز می کنند.

ورودی و سردر کاروانسرای اوربلیان ارمنستان

اثر تاریخی الفبای ارمنی

همانطور که ممکن است بدانید، ارمنستان الفبای خاص خود را دارد و در سال 405 میلادی توسط Mesrop Mashtots، با 38 حرف واقعا زیبا تشکیل شده است. 1600 سال بعد بنای یاد بودی با گرامیداشت الفبای بی نظیر ارمنستان ساخته شد. نامه های حک شده و مجسمهMesrop Mashtotsدر حال حاضر با قدرت در نزدیکی ایروان، ایستاده و پایتخت را با وانادور، آلاوردی و گرجستان متصل می کنند.

آثار تاریخی الفبای ارمنی ارمنستان

علاوه بر آن، مکان های عجیب و غریب بسیاری برای بازدید وجود دارد، اما همه چیز را نمی توان در آن یافت. توصیه ما این است که با فردی محلی که زبان را می داند به بازدید اثر تاریخی الفبای ارمنی بروید تا بدانید کدام مجسمه بیانگر حرف اول نام شما است و می توانید با آن عکس بیاندازید. اگر می خواهید از تفلیس به ایروان بروید در سمت راست و ساعتی قبل از رسیدن به پایتخت ارمنستان، بهبنای یادبود الفبای ارمنیخواهید رسید.

اثر تاریخی الفبای ارمنی ارمنستان

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

کاروانسرا ,های ,الفبای ,ارمنستان ,گردشگری ,اوربلیان ,کمتر شناخته ,شناخته شده ,شگفت انگیز ,گردشگری کمتر ,کاروانسرای اوربلیان ,تاریخی الفبای ارمنی ,کاروانسرای اوربلیان orbelian

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fanavari98 channelmoulding chakavakifly dorraninegad darcoob vistasazehdo poppmusiccc digiservice724 ahmadamirilimanjoob moshveran