دهلي قلمرو اتحاديه هند و همچنين شهري است كه داراي دو جهان بسيار متفاوت مي باشد. دهلي نو توسط انگليس ها در سال 1931 به عنوان پايتخت امپراطوري افتتاح شد به عنوان قلب نمادين كلانشهر بزرگ دهلي در نظر گرفته شده است. يكي از پرجمعيت ترين مناطق جهان دهلي مي باشد كه تركيبي از سنت و مدرنيته است. اين شهر مركز ديني و به عنوان شلوغ ترين دروازه بين المللي هند نيز محسوب مي شود. دهلي و دهلي نو بسياري از زيباترينجاذبه هاي گردشگري هندرا در خود جاي داده اند. براي آشنايي با برخي از جاذبه ها با ما همراه باشيد.

قلعه سرخ دهلي در هندوستان

قطب منار(Qutub Minar)، مشهورترين منار هندوستان

قطب منار(Qutub Minar)، در قرن دوازدهم تكميل شده و بلندترين مناره زيباي هند است. اين بنا اكنون يك سايت ميراث فرهنگي يونسكو مي باشد كه بسياري از گردشگرانتورهاي هندرا مشتاقانه به سوي خود جذب مي كند. اين برج تزئيني پنج طبقه، بيش از 70 متر ارتفاع دارد و با حكاكي هاي پيچيده و كتيبه هايي از قرآن پوشيده شده است. اين مجموعه همچنين داراي يك مسجد جامع در زير برج است و مقبره هاي آلتاميش، علاء الدين خلجي نيز در اين بنا قرار دارد.

قطب منار دهلي و باغ سرسبز اطراف آن

گورودوارا بنگلا صاحب (Gurudwara Bangla Sahib) دهلي

معبد گورودوارا بنگلا صاحب (Gurudwara Bangla Sahib)دهلي، مهمترين مكان عبادت سيك، در قرن هجدهم ساخته شده و بسيار جذاب و ديدني است. بهترين قسمت هاي ديدني و جذاب اين بنا يك استخر باشكوه كه در قلب اين مجموعه بزرگ واقع شده و همچنين گنبد طلايي و پرچم آن مي باشند. اين معبد داراي يك گالري هنري و يك موزه كوچك نيز مي باشد كه به تاريخ مذهب سيك اختصاص يافته اند. بازديد كنندگان هميشه از اين قسمت ها استقبال مي كنند و يك وعده غذايي عالي بدون هيچ هزينه اي را مهمان معبد خواهند بود.

معبد گورودوارا بنگلا صاحب در دهلي هندوستان

مسجد جاما دهلي، بزرگترين مسجد هند

مسجد جاما دهلي يكي از بزرگترين مساجد هند است و شاهكار نهايي معماري شاه جهان بود. اين مسجد در سال 1658 تكميل شد و داراي سه دروازه، چهار برج زاويه دار و دو مناره 40 متري بلند است كه با استفاده از ماسه سنگ قرمز و سنگ مرمر سفيد و به طور متناوب و در نوارهاي عمودي ساخته شده است. گردشگران مي توانند براي بازديد از مناظر ديدني دهلي كهن به بالاي مناره جنوبي رفته و پس از آن از استخر بزرگ مركزي كه براي وضو استفاده مي شود، بازديد كنند (بازديد كنندگان بايد كفش خود را برداشته و قبل از ورود لباس مناسب بپوشند).

مسجد جاما دهلي، بزرگترين مسجد هند

مقبره همايون دهلي

آرامگاه همايون يك آرامگاه باشكوه است كه از سنگ مرمر سفيد و ماسه سنگ قرمز ساخته شده و در يك باغ مربعي بزرگ و زيبا واقع مي باشد. اين بنا به عنوان طرح اوليه تاج محل در آگرا طراحي شده و نمونه اي عالي از معماري مغول است. آرامگاه همايون در اواسط قرن شانزدهم توسط حاجي بگوم و به عنوان يادبود همسرش همايون ساخته شده است و يكي از بي نظيرترينبناهاي تاريخي دهليبه شمار مي رود. آرامگاه همايون توسط باغ هاي سرسبز و مقبره هاي ديگري مثل مقبره عيسي خان (معمار تاج محل) احاطه شده است.

مقبره همايون و حوض بزرگ روبروي آن در دهلي

کشف بهترین مکان ها در سرزمین تضادها

ايروان جزء محبوب ترين مقصدهاي گردشگري از نظر گردشگران

در سفر به چین نگران عدم تسلط به زبان های چینی نباشید

مي ,دهلي ,كه ,يك ,همايون ,مسجد ,مي باشد ,شده و ,به عنوان ,شده است ,اين بنا ,gurudwara bangla sahib ,صاحب gurudwara bangla ,منار qutub minar

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bimarestaniha sitesinc oud027 industrial-icemaker giuvitherpdand gtb90 ketabefarsi neginefkavir salamatnews gelumicdoct